Типи шкіри

Шкіра кожної людини унікальна і має особливу комбінацію властивостей, це ставить перед продуктами по догляду за нею вельми специфічні завдання. У кожному окремому стані шкіра вимагає певного догляду. Коли ви знаєте свій тип шкіри, то можливо контролювати виникнення проблем. Наприклад, якщо у Вас суха знежирена шкіра, ми можемо за допомогою правильно підібраних кремів і лосьйонів відтворити ліпідний бар'єр, тим самим захистивши її та попередивши подальше висихання.

Тип шкіри можна регулювати, але змінити його не можна. З іншого боку, стани шкіри, викликані певними чинниками, можна лікувати. Наприклад, ми можемо знову гідратувати зневоднену шкіру.

Нормальна шкіра

Характеризується здоровим сяйвом, відсутністю відкритих пір і дрібних зморшок (які, проте, можуть з'явитися в процесі природного старіння), а також м'якою, гладкою текстурою.

Нормальна шкіра є м'якою на дотик, однорідною і без видимих вад, шкірний жир виділяється в помірних кількостях. Якщо шкіра більш жирна і блискуча в Т-зоні (лоб, ніс, підборіддя), тоді її називають шкірою змішаного типу. Добре зволоженій шкірі властивий мікрорельєф: така шкіра не виділяє надто багато поту і жиру.


Суха шкіра

Характеризується очевидною сухістю, утягнутістю, схильністю до утворення зморшок і звуженими порами.

Сухій шкірі не вистачає ліпідів або зволоження, або і того, і іншого. Важливу роль можуть грати і інші чинники, наприклад ультрафіолетове випромінювання, клімат або стан екології. Коли сухість викликана нестачею жиру, в шкірі виявляється менше захисних ліпідів, і вона сильніше реагує на агресивні чинники. Люди з сухим типом шкіри після душа і вмивання відчувають відчуття утягнутості шкіри.

При наявності факторів, що висушують шкіру, вона може лущитися, тріскатися або свербіти, на ній з'являється роздратування або запалення. Якщо ваша шкіра надмірно суха, вона може стати більш грубою і почати відшаровуватися, особливо на тильній стороні долонь, на руках і ногах.

Причинами виникнення сухого типу шкіри, а також посилюючими факторами можуть стати генетика, процеси старіння або гормональні зміни, екстремальні погодні умови, такі як сильні вітер, сонце, мороз, а також штучний обігрів приміщень, тривалі гарячі ванни і душ, компоненти, що містяться в милі, декоративній косметиці або засобах для зняття макіяжу.

Зневоднення і сухість шкіри пов'язані з істотним недоліком зволоження. Найбільш очевидний показник - зміна текстури шкіри. Часто саме до сухого типу відноситься бліда, тонка і чутлива шкіра, що відрізняється схильністю до екзем або підвищеною чутливістю до холодної погоди (тенденція до розтріскування), до сухості повітря, яка викликає утягнутість або свербіж шкіри різної інтенсивності.


Чутлива шкіра

Характеризується більш тонкою і делікатною структурою, що схильна до підвищених реакцій і почервоніння; частіше властива світлого типу шкіри.

У різних людей чутливість шкіри проявляється по-різному. Вона може бути викликана різними шкірними захворюваннями, такими як купероз, екзема або алергія. Чутлива шкіра швидко запалюється і часто страждає від подразнень. Дуже важливо правильно вибрати засіб догляду за чутливою шкірою, через те, що деякі компоненти, що містяться в очищувальних і зволожувальних засобах здатні викликати неприємну побічну реакцію.


Жирна шкіра

Характеризується підвищеним блиском, відкритими порами, жорсткістю і надлишковим жиром. Жирна шкіра має підвищеною секрецією сальних залоз, що веде до утворення додаткового жиру на її поверхні. Це найчастіше властиво підліткам і молодим людям. Надлишок жиру надає шкірі особливий блиск, особливо на лобі, носі та підборідді. У більш важких випадках можливий розвиток різних форм вугрової висипки. Жирна шкіра відрізняється товщиною, хорошим зволоженням і покрита захисною жировою плівкою. Вона менш чутлива до зовнішніх чинників, висихання і стресу, і саме з цієї причини їй в меншій мірі властиве утворення зморшок і прояв інших ознак старіння.